Topografia rogówki

Choroby diagnozowane za pomocą topografii rogówki:

  • Keratokonus – jedna z głównych chorób, którą można zdiagnozować przy użyciu topografii rogówki. Jest to stan, w którym rogówka stopniowo staje się cieńsza i zmienia kształt z normalnie zaokrąglonego na stożkowy. Topografia rogówki pozwala na wczesne wykrycie tej choroby i monitorowanie jej postępów.
  • Astygmatyzm – topografia rogówki jest wykorzystywana do oceny nieregularności w krzywiźnie rogówki, które mogą powodować astygmatyzmu. Precyzyjna mapa rogówki pozwala na dostosowanie odpowiedniej metody korekcji wzroku.
  • Przeszczepy rogówki – w przypadkach, gdy pacjent przeszedł przeszczep rogówki, topografia jest używana do oceny stopnia przyjęcia przeszczepu i ogólnej kondycji rogówki po operacji.
  • Chirurgia refrakcyjna – przed wykonaniem chirurgii refrakcyjnej (takiej jak LASIK), topografia rogówki jest niezbędna do oceny, czy pacjent jest odpowiednim kandydatem na tego typu zabieg. Badanie to dostarcza ważnych informacji o kształcie i grubości rogówki, co jest istotne dla bezpieczeństwa i efektywności operacji.
  • Diagnostyka innych deformacji i anomalii rogówki – topografia rogówki może również pomóc w diagnozowaniu innych, mniej powszechnych anomalii rogówki, które mogą wpływać na wzrok.

Zobacz wyraźnie i wyraź siebie z Express Optyk

Zapraszamy do naszych salonów w Mszanie Dolnej i Rabce Zdrój. Twój wzrok zasługuje na ekspertów.
Przejdź do kontaktu